Kivike
Eesti Kirjandusmuuseum
Tere tulemast Kirjandusmuuseumi virtuaalsesse keldrisse!

Siin saate tutvuda osaga Eesti Kirjandusmuuseumi  ulatuslikest kogudest, mis hõlmavad Eesti rahvaluulet, kirjakultuuri ja kultuurilugu.
Kivikesest leiate näiteks tervikuna digiteeritud Jakob Hurda rahvaluulekogu, Eesti ühe esimese koduloolase Eduard Philipp Körberi käsikirjalised materjalid ning Ado Grenzsteini kirjakogu, hulga haruldaste vanade trükiste digikoopiaid, aga ka palju muud huvitavat.
Kasutajatele kättesaadavaid faile saab otsida nii repositooriumi kasutajaliidese kaudu kui ka sellega seotud Kirjandusmuuseumi andmebaasidest (vt lähemalt Kivikese tutvustus).
Kõik on teretulnud materjalidega tutvuma, Kivikeses leiduva materjali kasutamine on vaba teadus- ja õppetöö eesmärkidel. Sisseloginud kasutaja saab avada suuremaid faile, seepärast tasub sisse logida! Arhiivimaterjalidele tuleb viidata nende korrektse arhiiviviitega (vt lähemalt Kuidas otsida).
Võimalik on otsinguid teha läbi kõigi Kirjandusmuuseumi materjalide, aga kui huvitavad ainult ühe arhiivi materjalid, siis määra huvipakkuv arhiiv liitotsingus rippmenüüs.
Mõnusat uurimist ja toredaid avastusi!

Küsimusi ja ettepanekuid ootame aadressil kivike@kirmus.ee


 

Otsing
Otsitav   
 
 Liitotsing
 Kuidas otsida
 
Ülevaade
 
Kasutaja